Вашата ЛГБТК+ заедница

ЛГБТК пријателски пекари за свадбени торти

Најдете ЛГБТК слаткарници и ЛГБТК свадба торта уметници во ваша близина. Изберете пекара по локација, креативни примери за колачи и критики од клиентите. Најдете ја најдобрата пекара за свадбена торта во вашата област.

Здраво! Јас сум Ешли. Ја започнав Sugar Beats Bake Shop во 2010 година за да обезбедам вкусни, добро дизајнирани, сопствени колачи за да одговараат на секој декор по прифатлива цена. И јас еднаш бев невеста. Јас

0 Прегледи
Совети од EVOL.LGBT

КАКО ДА ИЗБЕРАМ ЛГБТК ПЕКАРКА ВО МЕНЕ БЛИЗИНА?

Дефинирајте ја вашата идеална свадбена торта

Започнете ја потрагата по торта за геј свадба со дефинирање на она што го барате. Знаејќи што сакате ќе ја направи потрагата по идеална свадбена торта за геј пар толку многу пријатна.

Побарајте инспирација со прелистување на ЛГБТ дизајни на торти на Pinterest и Google Images. Пребарајте некоја од овие страници за работи како „идеи за хомосексуални свадбени торти“ или „прилагодени геј торти за свадбени торти“ или „лезбејски торти за свадбени торти“.

Обратете се до семејството, пријателите и ЛГБТК заедницата. Потсетете се на некои од неодамнешните геј свадби на кои присуствувавте, прегледајте слики од свадбената торта од тој настан.

Откако ќе имате куп слики од торти за истополови парови, ставете ги во вашата табла за расположение. Ако веќе имате табла за свадбено расположение, додајте ги фотографиите од тортата на неа. Имајќи ги сите слики на едно место ќе ви помогне да ја одржите истата свадбена тема.

Разберете ги опциите за колачи

Сега кога имате јасна идеја за тоа како треба да изгледа вашата свадбена торта со нивоа, ајде да ги разгледаме опциите и пакетите за торта.

Google „lgbtq bakery near me“ или „cake shop gay wedding near me“ и добиј список со локална свадбена торта Продавачи нудејќи геј и лезбејски свадбени торти.

Кога ги разгледувате опциите, започнете со креативни примери за колачи што ги споделуваат пекарите на нивната веб-страница и онлајн профили. Проверете ги коментарите на клиентите во слаткарницата. Не обидувајте се да го најдете најдобриот рејтинг со ѕвезди. Наместо тоа, побарајте обем на прегледи и детали за препораките.

Конечно, погледнете ги пакетите и цените што ги нудат. Запомнете, најевтината торта не вреди и најскапата не е секогаш најдобрата свадбена торта.

Приклучи се на разговор

Откако ќе ја намалите листата на ЛГБТК-пријателски пекари во вашата област, време е да дознаете дали вашата личност кликне. Посетете ја функцијата „Побарајте понуда“ на EVOL.LGBT. Ве води низ клучните информации за споделување.

Досега ќе останете со потесен список на слаткарници во вашата област. Погледнете ја оваа фаза како интервју. Размислете да ги прашате вашите избрани продавачи на истиот сет на прашања како што следува.

  • Дали се достапни за дизајнирање и создавање торта за вашиот датум и време?
  • Дали можат да споделат како постигнале други проекти за торта за геј гордост?
  • Кој е опсегот на буџетот што го предлагаат за вашиот проект?

Најчесто поставувани прашања

Проверете ги одговорите на вообичаените прашања за изборот на ЛГБТК+ пекари и правење торта за да го прославите вашиот истополов брак.

Колку чини свадбена торта?

Просечната американска свадбена торта чини околу 350 долари, според Thumbtack, онлајн услуга која ги совпаѓа клиентите со локални професионалци. На долниот дел, паровите трошат околу 125 долари, а на повисокото, тие обично трошат над 700 долари - често над 1,000 долари! – на нивната свадбена торта.

Како да изберете пекара за вашата свадбена торта?

Прашајте ги вашите пријатели и неодамнешните невести за препораки од уста на уста. Проверете ги локалните невестински изложби во вашата област. Застанете во блиските пекари кои имаат изложени свадбени торти. Со вашето истражување при рака, изберете околу три до пет пекари на колачи со кои сакате да контактирате.

МОЖЕ ЛИ ПЕКАР ДА ОДБИ ДА НАПРАВИ ГЕЈ СВАДБЕНА ТОРТА?

Сте слушнале за случајот со геј свадбена торта во која пекарот од Колорадо Џек Филипс одбивал да испече свадбена торта за геј пар (Чарли Крег и Дејвид Малинс). За жал, Крег и Малинс го загубија случајот од The ​​Masterpiece Cakeshop врз основа на тоа што Џек Филипс ги наведе неговите верувања како христијанин.

За да избегнете слични случаи, искористете ја нашата листа на најдобри пекари кои се пријатни за хомосексуалците во вашата област за да го преземете вашиот креативен проект за свадбена торта.